14. Warszawski Festiwal Piwa – 13-15.10.2022

Jak każdej jesieni, także i w tym roku Warszawski Festiwal Piwa zagości na stadionie Legii. W dniach 13-15.10.2022 piwosze z całego kraju, a także z zagranicy, będą mogli spróbować blisko tysiąca unikatowych piw serwowanych przez kilkadziesiąt browarów rzemieślniczych.

Oprócz całej gamy różnorakich piw, na gości czekać będzie bogata gastronomiczna oferta przygotowana przez liczne food trucki, a także gry planszowe i automaty. Dla bardziej wkręconych w temat, nie lada gratką będą warsztaty, degustacje oraz wykłady na festiwalowej scenie.

Po raz pierwszy także na Warszawskim Festiwalu Piwa pojawi się kwas chlebowy – produkt inicjatywy Wolny Kraft, o której wspominałem na Facebooku. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym świetnym projekcie, zajrzyjcie na YouTube.

Warszawski Festiwal Piwa wspiera także inicjatywy charytatywne, takie jak Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie oraz Psie Pomaga. Każdy uczestnik imprezy będzie mógł w sobotni wieczór wziąć udział w licytacji sztosów, z której dochód trafi na cele dobroczynne.

Browar Golem na 14. Warszawskim Festiwalu Piwa

Artur Karpiński i Michał Stemplowski (Chmielobrody)

Wraz z Browarem Golem przygotowaliśmy dla naszych gości mnóstwo sztosów: piwa wymrażane, imperialne stouty, portery, a także piwa eksperymentalne oraz takie, których się podobno nie warzy. A jednak!

Nie zabraknie lekkich piw pijalnych, takich jak Extra Special Bitter, Irish Red Ale, Mild, czy ciemny lager – Schwarzbier.

W ramach mojego autorskiego projektu Witchcraft będziecie mogli z kolei spróbować m.in. piw inspirowanych kuchnią azjatycką, wigilijnym barszczem czy też z dodatkiem herbaty i kwiatów bzu.

Dla miłośników ekstremalnych klimatów poleją się Wee Heavy, British Barley Wine, Imperial Brown Ale oraz oczywiście Double Gehenna, czyli nasz ikoniczny peated stout w wersji podwójnej.

Na 14. Warszawski Festiwal Piwa przywieziemy także lekkie piwo w stylu grodziskim oraz orzeźwiający sour ale z limonką.

Głównym punktem programu natomiast z pewnością mają szansę stać się piwa wymrażane – o mocy dochodzącej nawet 20%!

Beer, Bacon & Liberty na 14. Warszawskim Festiwalu Piwa

Artur Karpiński na scenie

Poza stoiskiem Browaru Golem spotkacie mnie także – po rocznej przerwie – na festiwalowej scenie. Opowiem Wam tam o czasach prohibicji w Stanach Zjednoczonych i fatalnych konsekwencjach, jakie niosły dla ludzi.

Nie zabraknie – jak zwykle – odniesień muzycznych i kulturowych, a także tradycyjnego batożenia państwowych zakazów.

Mam nadzieję, że uda się nam spotkać i wychylić wspólnie niejedno piwo podczas festiwalu. Z tej okazji nagrałem także krótki film z zaproszeniem na imprezę.

Bilety na 14. Warszawski Festiwal Piwa

Wejściówki na Warszawski Festiwal Piwa oraz wydarzenia towarzyszące znajdziecie na stronie organizatora.

3 komentarze do “14. Warszawski Festiwal Piwa – 13-15.10.2022”

Możliwość komentowania została wyłączona.