15 najlepszych miejsc na piwo w Poznaniu (2023)

Poznań to jedno z najlepszych miejsc w Polsce, aby napić się dobrego kraftowego piwa. Działają tu zarówno browary restauracyjne, jak i multitapy, w których nie zabraknie dobrego lagera, pszenicy, IPA czy stoutu.

Oto piętnaście miejscówek, do których warto się wybrać na piwo w Poznaniu.

W Poznaniu nie brakuje multitapów, czyli pubów oferujących piwo rzemieślnicze lejące się rotacyjnie z wielu kranów. Ich koncentrację znajdziecie w obrębie ulic odchodzących od Starego Rynku.

Poniżej znajdziecie mapę z zaznaczonymi wszystkimi wymienionymi lokalizacjami, gdzie warto napić się piwa kraftowego w Poznaniu.

Piwna Stopa

Wnętrze pubu Piwna Stopa w Poznaniu
Źródło: materiały lokalu

Urządzony w iście brytyjskim stylu pub mieszczący się przy ulicy Szewskiej oferuje 16 kranów z polskim i zagranicznym piwem kraftowym. Na tablicy znajdziecie propozycje z najlepszych polskich browarów rzemieślniczych, a także czeskie i niemieckie lagery, belgijskie lambiki, irlandzkie stouty oraz importowane sztosy z Wielkiej Brytanii i USA.

Znajdą się tu również rzemieślnicze cydry, dobre wino oraz – oczywiście ciepła (!) – żytnia wódka. Oprócz tego pub dysponuje imponującą kolekcją butelek oraz puszek. Goście mogą skorzystać także z oferty kuchni serwującej gourmet hot dogi (także wege) oraz przystawki (np. nakladany hermelin).

W sezonie wiosenno-letnim Piwna Stopa zaprasza do największego w Poznaniu ogródka piwnego z grillem, a w jesienno-zimowym do ogrzania się przy opalanym drewnem kominku. Warto także docenić muzyczny repertuar serwowany przez obsługę Piwnej Stopy, w którego skład wchodzi jazz, blues i rock.

Adres: Szewska 7

Aktualna lista piw

Dom Piwa

Piotr - właściciel Domu Piwa - prezentujący ciemne piwa na swoim barze
Źródło: materiały lokalu

Przy ulicy Mokrej, łączącej Żydowską i Wroniecką, w trzypiętrowej kamienicy mieści się Dom Piwa – miejsce, w którym najczęściej przesiaduje Poznańska Loża Piwna, czyli nieformalna grupa entuzjastów wykwintnych trunków rzemieślniczych.

W ofercie pubu znajdują się – oprócz czołówki polskiego kraftu – często piwa z mniej popularnych browarów kojarzonych z Poznaniem i regionem. Przy piwie można pograć w popularne gry typu Klask, a także podziwiać imponującą kolekcję birofilistyczną w muzeum piwnym na ścianach lokalu.

Od niedawna w Domu Piwa napijecie się także mocniejszych alkoholi. Z racji kondygnacyjnego położenia, odbywają się tu często spotkania grup zorganizowanych, które na postawione pytanie: gdzie na piwo w Poznaniu? – odpowiadają: do Domu!

Adres: Mokra 2

Aktualna lista piw

Ministerstwo Browaru – Wroniecka

Bartek - właściciel lokalu - pijący piwo w Ministerstwie Browaru - Wroniecka
Źródło: materiały lokalu

Ministerstwo Browaru posiada w Poznaniu dwa lokale – jeden nowszy przy Wronieckiej, oraz starszy – przy Ratajczaka. Rzut beretem od Piwnej Stopy i Domu Piwa znajduje się właśnie ten drugi.

Pub imponuje nowoczesnym designem wnętrza, estetycznie zaplanowanym ogródkiem i trzema salami mieszczącymi się w dwóch budynkach przedzielonych atrium.

Na kranach znajdziecie – oprócz standardowych kraftowych liderów – piwa z Browaru Minister, cydr, a także prosecco. Nie zabrało również oferty butelkowej, także zagranicznej.

Kuchnia serwuje m.in. pyszne burgery (również wege), frytki oraz inne przekąski.

Adres: Wroniecka 16

Aktualna lista piw

Wściekły Chmiel

Szaleni barmani Wściekłego Chmielu mają coś dla Ciebie
Źródło: materiały lokalu

Przenosimy się na ulicę Żydowską, przy której możecie przysiąść w aż czterech pubach z piwem kraftowym.

Wściekły Chmiel oferuje polskie piwa kraftowe, m.in. z Browaru Moczybroda, autorskie koktajle, a także kawę nitro cold brew oraz prosecco z kranu.

Goście mogą także w sezonie skorzystać z ogródka piwnego. Weźmiecie tu również udział w pub quizie, posłuchacie dobrej muzyki oraz niezliczonych historii opowiadanych przez szaloną ekipę barową.

Adres: Żydowska 10

Aktualna lista piw

Lot Chmiela

Wejście do Lotu Chmiela
Źródło: materiały lokalu

Lot Chmiela to starszy brat Wściekłego Chmielu. W tym mieszczącym się w budynku Cechu Rzemiosł budynku przy ulicy Żydowskiej do dyspozycji gości oddano osiem kranów.

Oferta nastawiona jest na piwa z bardziej popularnych browarów (np. Pinta), a także miejscowego Browaru Moczybroda. Oprócz tego nie zabraknie puszek i butelek z Polski i zagranicy.

Na miłośników autorskich koktajli czekają ciekawe atrakcje smakowe serwowane przez przemiłą obsługę.

Adres: Żydowska 4

Aktualna lista piw

Van Gogh

Bar w Van Goghu
Źródło: materiały lokalu

Naprzeciwko Domu Piwa i Wściekłego Chmielu znajdziecie pub Van Gogh, w którym to napijecie się piwa z ośmiu kranów. W ofercie lokalu do dyspozycji mamy Fortunę Czarne, czeskiego lagera oraz kilka piw z największych polskich browarów kraftowych oraz piwo regionalne.

Jeśli chodzi o zróżnicowanie stylistyczne serwowanych tu piw, postawiono na style lekkie i pijalne. Raczej nie znajdziecie tu wędzonek, imperialnych stoutów czy lambików.

Odwiedzający mogą rozgościć się na dwóch poziomach lokalu, podziwiać reprodukcje dzieł sztuki oraz pograć w gry planszowe. W lecie dostępny jest ogródek przy ulicy.

Adres: Żydowska 12

Aktualna lista piw

Zaplecze

Bar w Zapleczu
Źródło: materiały lokalu

Zaplecze to stosunkowo nowe miejsce, otwarte w 2021 roku, firmowane przez mieszczący się nieopodal Poznania Browar Sady.

Z kranu napijecie się głównie piw produkowanych w tym browarze, choć nie tylko.

Miłośnicy bąbelkowego wina nie będą zawiedzeni, gdyż obsługa zawsze chętnie uraczy nas musującym frizzante.

Industrialne wnętrze lokalu współgra z przestronnym ogródkiem, w którym umieszczono projektor i ekran, na którym wyświetlane są m.in. mecze piłki nożnej.

Adres: Żydowska 27/2

Quadro Fine Food & Craft

Wizytówka Quadro
Źródło: materiały lokalu

Quadro to miejsce powstałe w lokalu, w którym znajdował się franczyzowy pub Jabeerwocky Poznań, czyli przy głównej imprezowej ulicy miasta – Wrocławskiej. Od kilkunastu tygodni multitap działa pod własną marką.

Jako akompaniament do kraftowego piwa i koktajli, w tle leci lekka, chilloutowa muzyka. Można tu zjeść dobrą pizzę (to chyba jedne kraftowe miejsce z pizzą w Poznaniu!), burgery, a nawet steki czy żeberka.

Adres: Wrocławska 11

Ministerstwo Browaru – Ratajczaka

Wejście do Ministerstwa Browaru przy Ratajczaka
Źródło: materiały lokalu

Oddalając się kilka przecznic od rejonu Starego Rynku, napotykamy na najstarszy istniejący lokal z piwem kraftowym w Poznaniu – prawdziwą legendę miasta.

Dotrzecie tu idąc na Stary Rynek ulicą Święty Marcin, na rogu Ratajczaka. Na gości czekają w Ministerstwie Browaru wygodne kanapy, wnętrze bogato dekorowane memorabiliami związanymi z klasycznym belgijskim piwem oraz oferta krajowych i zagranicznych piw rzemieślniczych.

Znajdziecie tu jednak nie tylko Belgię, ale także piwa z Browaru Minister oraz innych kraftowych inicjatyw z Polski – a także cydr oraz inne napoje.

Adres: Ratajczaka 34

Aktualna lista piw

Amore del Tropico

Butelki w Amore Del Tropico
Źródło: materiały lokalu

Ten mocno alternatywny pub mieści się nieopodal Ministerstwa Browaru przy ulicy Ratajczaka.

Poza klasyczną ofertę polskich i zagranicznych piw butelkowych oraz lanych, warto zajrzeć do Amore del Tropico na undergroundowe koncerty, spotkania z artystami, pokazy filmowe, pogadanki czy… turniej piłkarzyków.

Adres: Ratajczaka 26/2

CK Nowe Amore

Wnętrze pubu Centrum Kulturalne Nowe Amore
Źródło: materiały lokalu

Centrum Kulturalne Nowe Amore to najświeższy punkt na mapie Poznania. Powstał w miejscu, gdzie poprzednio mieścił się sklep Centrala Piwna.

Jako młodszy brat starszego Amore z Ratajczaka, nowy lokal celuje w zdobycie serc mieszkańców poznańskich Jeżyc i nie tylko. Sami o sobie piszą, że CK Nowe Amore to projekt społeczno-kulturalny – ogólnodostępny przegląd różnych dziedzin sztuki (…) – muzyka, design, foto, sztuki wizualne, sztuka feministyczna i zaangażowana, kulinaria.

Nie zabraknie więc tutaj z pewnością interesujących wydarzeń kulturalnych przy akompaniamencie dobrego piwa rzemieślniczego oraz bohemskiej atmosfery znanej z lokalu przy Ratajczaka.

Adres: Mickiewicza 33

Tam Gdzie Zawsze

Tapasy oraz piwo z Browaru Za Miastem w pubie Tam Gdzie Zawsze
Źródło: materiały lokalu

Tam Gdzie Zawsze to kolejna świeżynka na mapie poznańskich multitapów. Oddalony 15 minut spacerem od Piwnej Stopy pub mieszczący się na Śródce to jedyny taki lokal po wschodniej stronie Warty.

Otoczony popularnymi kawiarniami i restauracjami, położony w urokliwej dzielnicy, z widokiem na Katedrę i Bramę Poznania, celuje zarówno w turystów, jak i lokalnych miłośników piwa.

Na kranach znajdziecie tu piwa z podpoznańskiego Browaru Za Miastem, prosecco, piwa belgijskie oraz kilka kranów gościnnych.

Do piwa lokal serwuje autorskie tapasy na zimno. Na dwóch kondygnacjach pomieści się kilkadziesiąt osób.

Adres: Cybińska 13/1

Brovaria

Szklanka z piwem z browaru Brovaria
Źródło: materiały lokalu

Brovaria to restauracja z browarem i hotelem mieszcząca się na płycie Starego Rynku w Poznaniu. Siłą rzeczy taka lokalizacja sprawia, że przeważają tutaj turyści oraz biznesmeni goszczący w Pyrlandii.

Niech Was to jednak nie zwiedzie! Piwa z Brovarii są wielokrotnie nagradzanymi, doskonałymi przedstawicielami stylów klasycznych, a tutejsi piwowarzy co jakiś czas wypuszczają piwa sezonowe, które odbiegają od tego, co można zazwyczaj wypić w browarach restauracyjnych.

Wszystko to podawane jest w akompaniamencie smacznej kuchni serwującej dania polskie oraz bawarskie.

Adres: Stary Rynek 73-74

Ułan Browar

Źródło: materiały lokalu

Ułan Browar to drugi z browarów restauracyjnych mieszczących się w Poznaniu. Mieści się on w kompleksie City Park na terenie Starych Koszar.

Jest to najbardziej oddalone miejsce od pozostałych na liście. Dotarcie tam z głównego piwnego szlaku zabierze Wam około 25 minut tramwajem.

Na miejscu dostępnych jest kilka sal, stoły bilardowe, scena oraz – przede wszystkim – warzone na miejscu świeże piwo w klasycznych stylach oraz pozycje sezonowe, a także bogata oferta posiłków.

Odbywają się tu liczne spotkania integracyjne, rodzinne, a także występy artystyczne. Będąc w pobliżu warto zajrzeć i spróbować piw warzonych przez Ułan Browar, gdyż są naprawdę świetnymi propozycjami w swoich stylach.

Adres: Wyspiańskiego 26

1 komentarz do “15 najlepszych miejsc na piwo w Poznaniu (2023)”

Możliwość komentowania została wyłączona.