13 najlepszych miejsc na piwo w Poznaniu (2024)

Uaktualnione: 8.04.2024

Poznań to jedno z najlepszych miejsc w Polsce, aby napić się dobrego kraftowego piwa. Działają tu zarówno browary restauracyjne, jak i multitapy, w których nie zabraknie dobrego lagera, pszenicy, IPA czy stoutu.

Oto trzynaście miejscówek, do których warto się wybrać na piwo w Poznaniu.

W Poznaniu nie brakuje multitapów, czyli pubów oferujących piwo rzemieślnicze lejące się rotacyjnie z wielu kranów. Ich koncentrację znajdziecie w obrębie ulic odchodzących od Starego Rynku.

Poniżej znajdziecie mapę z zaznaczonymi wszystkimi wymienionymi lokalizacjami, gdzie warto napić się piwa kraftowego w Poznaniu.

Piwna Stopa

Wnętrze pubu Piwna Stopa w Poznaniu
Źródło: materiały lokalu

Urządzony w iście brytyjskim stylu pub mieszczący się przy ulicy Szewskiej oferuje 16 kranów z polskim i zagranicznym piwem kraftowym. Na tablicy znajdziecie propozycje z najlepszych polskich browarów rzemieślniczych, a także czeskie i niemieckie lagery, belgijskie lambiki, irlandzkie stouty oraz importowane sztosy z Wielkiej Brytanii i USA.

Znajdą się tu również rzemieślnicze cydry, dobre wino oraz – oczywiście ciepła (!) – żytnia wódka. Oprócz tego pub dysponuje imponującą kolekcją butelek oraz puszek. Goście mogą skorzystać także z oferty kuchni serwującej gourmet hot dogi (także wege) oraz przystawki (np. nakladany hermelin).

W sezonie wiosenno-letnim Piwna Stopa zaprasza do największego w Poznaniu ogródka piwnego z grillem, a w jesienno-zimowym do ogrzania się przy opalanym drewnem kominku. Warto także docenić muzyczny repertuar serwowany przez obsługę Piwnej Stopy, w którego skład wchodzi jazz, blues i rock.

Adres: Szewska 7

Aktualna lista piw

Dom Piwa

Piotr - właściciel Domu Piwa - prezentujący ciemne piwa na swoim barze
Źródło: materiały lokalu

Przy ulicy Mokrej, łączącej Żydowską i Wroniecką, w trzypiętrowej kamienicy mieści się Dom Piwa – miejsce, w którym najczęściej przesiaduje Poznańska Loża Piwna, czyli nieformalna grupa entuzjastów wykwintnych trunków rzemieślniczych.

W ofercie pubu znajdują się – oprócz czołówki polskiego kraftu – często piwa z mniej popularnych browarów kojarzonych z Poznaniem i regionem. Przy piwie można pograć w popularne gry typu Klask, a także podziwiać imponującą kolekcję birofilistyczną w muzeum piwnym na ścianach lokalu.

Od niedawna w Domu Piwa napijecie się także mocniejszych alkoholi. Z racji kondygnacyjnego położenia, odbywają się tu często spotkania grup zorganizowanych, które na postawione pytanie: gdzie na piwo w Poznaniu? – odpowiadają: do Domu!

Adres: Mokra 2

Aktualna lista piw

Ministerstwo Browaru

Piotrek, barman z Ministerstwa Browaru, trzymający w ręce piwo.

Ministerstwo Browaru posiadało w Poznaniu dwa lokale – jeden nowszy przy Wronieckiej, oraz starszy – przy Ratajczaka. Rzut beretem od Piwnej Stopy i Domu Piwa znajduje się właśnie ten pierwszy. Niestety, lokal przy Ratajczaka zamknął się w 2024 roku, jednak w tym miejscu obecnie powstaje nowa piwna miejscówka – Ulotnie.

Pub imponuje nowoczesnym designem wnętrza, estetycznie zaplanowanym ogródkiem i trzema salami mieszczącymi się w dwóch budynkach przedzielonych atrium.

Na kranach znajdziecie – oprócz standardowych kraftowych liderów – piwa z Browaru Minister, cydr, a także prosecco. Nie zabrało również oferty butelkowej, także zagranicznej.

Adres: Wroniecka 16

Aktualna lista piw

Wściekły Chmiel

Szaleni barmani Wściekłego Chmielu mają coś dla Ciebie
Źródło: materiały lokalu

Przenosimy się na ulicę Żydowską, przy której możecie przysiąść w aż czterech pubach z piwem kraftowym.

Wściekły Chmiel oferuje polskie piwa kraftowe, m.in. z Browaru Moczybroda, autorskie koktajle, a także kawę nitro cold brew oraz prosecco z kranu.

Goście mogą także w sezonie skorzystać z ogródka piwnego. Weźmiecie tu również udział w pub quizie, posłuchacie dobrej muzyki oraz niezliczonych historii opowiadanych przez szaloną ekipę barową.

Adres: Żydowska 10

Aktualna lista piw

Lot Chmiela

Wejście do Lotu Chmiela
Źródło: materiały lokalu

Lot Chmiela to starszy brat Wściekłego Chmielu. W tym mieszczącym się w budynku Cechu Rzemiosł budynku przy ulicy Żydowskiej do dyspozycji gości oddano osiem kranów.

Oferta nastawiona jest na piwa z bardziej popularnych browarów (np. Pinta), a także miejscowego Browaru Moczybroda. Oprócz tego nie zabraknie puszek i butelek z Polski i zagranicy.

Na miłośników autorskich koktajli czekają ciekawe atrakcje smakowe serwowane przez przemiłą obsługę.

Adres: Żydowska 4

Aktualna lista piw

Van Gogh

Bar w Van Goghu
Źródło: materiały lokalu

Naprzeciwko Domu Piwa i Wściekłego Chmielu znajdziecie pub Van Gogh, w którym to napijecie się piwa z ośmiu kranów. W ofercie lokalu do dyspozycji mamy Fortunę Czarne, czeskiego lagera oraz kilka piw z największych polskich browarów kraftowych oraz piwo regionalne.

Jeśli chodzi o zróżnicowanie stylistyczne serwowanych tu piw, postawiono na style lekkie i pijalne. Raczej nie znajdziecie tu wędzonek, imperialnych stoutów czy lambików.

Odwiedzający mogą rozgościć się na dwóch poziomach lokalu, podziwiać reprodukcje dzieł sztuki oraz pograć w gry planszowe. W lecie dostępny jest ogródek przy ulicy.

Adres: Żydowska 12

Aktualna lista piw

Zaplecze

Bar w Zapleczu
Źródło: materiały lokalu

Zaplecze to miejsce otwarte w 2021 roku, firmowane przez mieszczący się nieopodal Poznania Browar Sady. Na początku serwowano tu wyłącznie piwa z tego browaru, jednak obecnie tablica jest dość różnorodna i można tu dostać cały przegląd polskiego kraftu.

Miłośnicy bąbelkowego wina nie będą zawiedzeni, gdyż obsługa zawsze chętnie uraczy nas musującym frizzante.

Industrialne wnętrze lokalu współgra z przestronnym ogródkiem, w którym umieszczono projektor i ekran, na którym wyświetlane są m.in. mecze piłki nożnej.

Adres: Żydowska 27/2

Amore del Tropico

Butelki w Amore Del Tropico
Źródło: materiały lokalu

Ten mocno alternatywny pub mieści się nieopodal Ministerstwa Browaru przy ulicy Ratajczaka.

Poza klasyczną ofertę polskich i zagranicznych piw butelkowych oraz lanych, warto zajrzeć do Amore del Tropico na undergroundowe koncerty, spotkania z artystami, pokazy filmowe, pogadanki czy… turniej piłkarzyków.

Adres: Ratajczaka 26/2

Tam Gdzie Zawsze

Tapasy oraz piwo z Browaru Za Miastem w pubie Tam Gdzie Zawsze
Źródło: materiały lokalu

Tam Gdzie Zawsze to spełnienie marzeń wielu miłośników piwa – prawdziwie osiedlowy pub z kraftem. Oddalony 15 minut spacerem od Piwnej Stopy pub mieszczący się na Śródce to jedyny taki lokal po wschodniej stronie Warty.

Otoczony popularnymi kawiarniami i restauracjami, położony w urokliwej dzielnicy, z widokiem na Katedrę i Bramę Poznania, celuje zarówno w turystów, jak i lokalnych miłośników piwa.

Na kranach znajdziecie tu piwa z podpoznańskiego Browaru Za Miastem, prosecco, piwa belgijskie oraz kilka kranów gościnnych.

Do piwa lokal serwuje autorskie tapasy na zimno. Na dwóch kondygnacjach pomieści się kilkadziesiąt osób.

Adres: Cybińska 13/1

Brovaria

Szklanka z piwem z browaru Brovaria
Źródło: materiały lokalu

Brovaria to restauracja z browarem i hotelem mieszcząca się na płycie Starego Rynku w Poznaniu. Siłą rzeczy taka lokalizacja sprawia, że przeważają tutaj turyści oraz biznesmeni goszczący w Pyrlandii.

Niech Was to jednak nie zwiedzie! Piwa z Brovarii są wielokrotnie nagradzanymi, doskonałymi przedstawicielami stylów klasycznych, a tutejsi piwowarzy co jakiś czas wypuszczają piwa sezonowe, które odbiegają od tego, co można zazwyczaj wypić w browarach restauracyjnych.

Wszystko to podawane jest w akompaniamencie smacznej kuchni serwującej dania polskie oraz bawarskie.

Adres: Stary Rynek 73-74

Ułan Browar

Źródło: materiały lokalu

Ułan Browar to drugi z browarów restauracyjnych mieszczących się w Poznaniu. Mieści się on w kompleksie City Park na terenie Starych Koszar.

Jest to najbardziej oddalone miejsce od pozostałych na liście. Dotarcie tam z głównego piwnego szlaku zabierze Wam około 25 minut tramwajem.

Na miejscu dostępnych jest kilka sal, stoły bilardowe, scena oraz – przede wszystkim – warzone na miejscu świeże piwo w klasycznych stylach oraz pozycje sezonowe, a także bogata oferta posiłków.

Odbywają się tu liczne spotkania integracyjne, rodzinne, a także występy artystyczne. Będąc w pobliżu warto zajrzeć i spróbować piw warzonych przez Ułan Browar, gdyż są naprawdę świetnymi propozycjami w swoich stylach.

Adres: Wyspiańskiego 26

BRO Food Beer Chill

Pizza i niemiecki pils w BRO Food Beer Chill

Żródło: materiały lokalu

BRO to najlepsze kraftowe miejsce na modnych Jeżycach. Lokal mieści się na narożniku ulic Mickiewicza oraz Słowackiego i dysponuje nie tylko selekcją pysznych polskich piw, lecz także doskonałą kuchnią, w tym świetną pizzą (na załączonym obrazku).

Do dyspozycji gości BRO udostępnia w sezonie także ogródek letni okalający pub. Za barem spotkacie dobrze znane osobistości z poznańskiego piwnego światka, które chętnie doradzą nie tylko nawet najbardziej wybrednemu miłośnikowi kraftu, a także totalnym laikom.

BRO to obecnie najgorętsza i najnowsza miejscówka na mapie poznańskiego kraftu.

Adres: Mickiewicza 27

NaPiwek

Brodaty beer geek trzymający lambika Geuze Boon w pubie NaPiwek

Źródło: materiały lokalu

NaPiwek to miejsce istniejące od lat na poznańskiej mapie gastronomicznej. Przez cały okres swej działalności zyskał popularność wśród grupy stałych klientów, dla których stał się miejscem kultowym. W ostatnim czasie zmieniła się ekipa zarządzająca tym miejscem, jednak wciąż serwuje się tu kraft, a w podziemiach ulicy Wodnej panuje wyjątkowy klimat.

Do dyspozycji klientów oddano dziesięć kranów, na których nie zabraknie klasycznego czeskiego lagera, irlandzkiego stoutu, polskich piw nowofalowych, importów z Ukrainy oraz cydru.

Zwiedzając choćby Plac Kolegiacki warto wpaść na jedno do NaPiwku.

Aktualna oferta piw

Adres: Wodna 12

1 komentarz do “13 najlepszych miejsc na piwo w Poznaniu (2024)”

Możliwość komentowania została wyłączona.